10 lutego nasze kinomaniaki poznały kolejną ciekawą historię w bajce „Balerina”. „Balerina” jest ciekawą historią Felicji, rudowłosej jedenastoletniej dziewczynki z sierocińca, której największym marzeniem jest zostać baletnicą w słynnej Operze Paryskiej. Jedyną pamiątką, jaka pozostała jej po mamie, jest błękitna pozytywka z tancerką, a jej najlepszym przyjacielem jest Wiktor, rezolutny chłopiec marzący o wielkich wynalazkach. Żeby spełnić swoje marzenia, Felicja i Wiktor postanawiają uciec z sierocińca do magicznego Paryża.

Czasy, w jakich dzieje się film, to koniec XIX wieku, rozkwit baletu i Opery Paryskiej, a także sukcesy wielkich wynalazców. Wśród nich jest Gustave Eiffel, budujący właśnie swoją słynną wieżę oraz Statuę Wolności, która ma wkrótce popłynąć do Ameryki. Bystremu Wiktorowi szybko udaje się zatrudnić u Eiffela, gdzie poznaje nowego kolegę, przesympatycznego Mathurina.