Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!                    Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!                    Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!

Wczesne wspomaganie rozwoju

Program wczesnego wspomagania rozwoju, dostępny w naszym przedszkolu, ma na celu wsparcie dzieci, które borykają się z opóźnieniami rozwojowymi. Nasza misja polega na pomocy w rozwoju motorycznym, poznawczym i emocjonalnym, aby każde dziecko mogło cieszyć się pełnią dzieciństwa. Rozwój motoryczny obejmuje zarówno rozwój motoryki dużej, jak i małej, co jest kluczowe dla zdolności dziecka do samodzielnego poruszania się i manipulowania przedmiotami. Rozwój poznawczy jest niezbędny dla zdolności dziecka do nauki i zrozumienia świata, który je otacza. Rozwój emocjonalny jest równie ważny, ponieważ pomaga dzieciom nawiązywać relacje z innymi i radzić sobie z trudnościami.

Metody pracy w programie wczesnego wspomagania rozwoju

W naszym programie wczesnego wspomagania rozwoju stosujemy różnorodne metody pracy, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Terapia zajęciowa jest jednym z kluczowych elementów naszego programu – pomaga dzieciom rozwijać umiejętności niezbędne do codziennego funkcjonowania. Integracja sensoryczna jest kolejnym ważnym elementem, który ułatwia dzieciom zrozumieć i przetwarzać informacje sensoryczne. Ćwiczenia logopedyczne są również częścią naszego programu, pomagając dzieciom rozwijać umiejętności komunikacyjne.