Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!                    Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!                    Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!

Terapia Neurofeedback

Terapia neurofeedback w przedszkolu

Terapia neurofeedback to nowoczesna metoda terapeutyczna, która wykorzystuje biofeedback mózgu do poprawy funkcjonowania układu nerwowego. Jest to proces, w którym osoba uczy się kontrolować swoje własne fale mózgowe za pomocą komputera. W naszym przedszkolu stosujemy tę metodę, aby pomóc dzieciom w poprawie koncentracji, regulacji emocji i poprawie zdolności uczenia się. Kluczowe aspekty terapii Neurofeedback to indywidualne podejście do każdego dziecka, monitorowanie postępów i dostosowywanie terapii do potrzeb dziecka. Cele terapii to poprawa funkcji poznawczych, emocjonalnych i behawioralnych, a także zwiększenie zdolności adaptacyjnych i radzenia sobie ze stresem.

Jak terapia neurofeedback wspiera rozwój dzieci z zaburzeniami

Terapia Neurofeedback jest szczególnie skuteczna u dzieci z zaburzeniami koncentracji, ADHD i innymi problemami neurologicznymi. Dzieci uczą się, jak kontrolować swoje fale mózgowe, co pomaga im skupić się, zrelaksować się i poprawić swoje umiejętności uczenia się. Na przykład, terapia może pomóc dziecku z ADHD nauczyć się, jak spowolnić swoje myśli i skupić się na jednym zadaniu. Inne metody pracy, które stosujemy, to trening relaksacyjny, trening koncentracji i trening umiejętności społecznych.