Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!                    Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!                    Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy do kontaktu!

Terapia SI

Terapia SI – Integracja Sensoryczna w przedszkolu

Integracja sensoryczna (SI) to proces, który pozwala naszemu mózgowi na odbieranie, przetwarzanie i interpretowanie informacji z naszych zmysłów. Jest to kluczowy element rozwoju dziecka, który wpływa na jego zdolność do nauki i interakcji ze światem. Terapia SI skupia się na poprawie tej zdolności, pomagając dzieciom lepiej zrozumieć i reagować na bodźce sensoryczne. Kluczowe aspekty terapii SI obejmują ćwiczenia zrównoważone, które pomagają dzieciom rozwijać koordynację i równowagę, oraz ćwiczenia dotykowe, które pomagają dzieciom zrozumieć różne tekstury i temperatury. Terapia SI może również obejmować ćwiczenia słuchowe, które pomagają dzieciom zrozumieć i przetwarzać dźwięki.

Jak terapia SI wspiera dzieci z zaburzeniami sensorycznymi

Terapia SI jest niezwykle skuteczna w pomocy dzieciom z zaburzeniami sensorycznymi. Dzieci te często mają trudności z przetwarzaniem informacji zmysłowych, co może prowadzić do problemów z koncentracją, koordynacją i interakcją społeczną. Terapia SI pomaga tym dzieciom poprawić te umiejętności, co z kolei poprawia ich funkcjonowanie w codziennym życiu. Na przykład, terapia SI może pomóc dziecku z zaburzeniami sensorycznymi nauczyć się lepiej tolerować różne tekstury żywności, co może poprawić ich zdolność do jedzenia różnorodnych pokarmów. Inna skuteczna metoda pracy to ćwiczenia zrównoważone, które pomagają dzieciom poprawić swoją koordynację i równowagę.