kNiedziela, 7 kwietnia 2019 o 09:00 – 14:00

Przedsięwzięcie kierowane jest do nauczycieli, terapeutów, specjalistów oraz rodziców dzieci z autyzmem i towarzyszącymi zaburzeniami rozwoju.
Konferencja „Tak dla Autyzmu” odbędzie się już po raz trzeci z kolei.. W tym roku poświęcona będzie KOMUNIKACJI. Jej intencją jest szerzenie wiedzy na temat autyzmu i zaburzeń towarzyszących, wskazywanie praktycznych, a często również innowacyjnych rozwiązań rodzicom dzieci z autyzmem i terapeutom działającym na terenie naszego powiatu i województwa. Stanie się również okazją do prezentacji dobrych praktyk realizowanych na obszarze Województwa Lubelskiego i wymiany doświadczeń.

Podczas Konferencji wystąpią z prelekcjami znani i cenieni w całym kraju terapeuci zaburzenia, wykładowcy akademiccy: dr Katarzyna Patyk-Wieczorek, dr Marzena Machoś, Joanna Wójtowicz- Pałasz, Małgorzata Zarzycka.

Jako wydarzenie współtowarzyszące planujemy punkt konsultacyjny da Rodziców, prezentację placówek realizujących edukację szkolną i przygotowanych do przyjęcia dzieci z autyzmem po przedszkolach, kiermasz literatury i pomocy dydaktycznych, Kącik Zabaw dla dzieci (dzięki uprzejmości partnerów wydarzenia w trakcie odbędzie się wizyta w Fun Zone, Grocie Solnej oraz warsztaty zdrowego żywienia realizowane przez Centrum Wybierz Zdrowie), finał Konkursu Powiatowego „Zaświeć na niebiesko dla autyzmu” oraz liczne niespodzianki. Ponieważ spodziewamy się jak zawsze licznego udziału Państwa prosimy o zgłoszenie udziału na e-mail: czynny aż do 7.04.2019r. konferencja@przedszkole-aniolek.pl . Uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenia.