14.06.2018 nasze przedszkolaki były na wycieczce w malowniczej wsi Serniki, leżącej w dolinie rzeki Wieprz gdzie położone jest Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo Arka”.
Pobyt w Mini Zoo Ranczo Arka w Sernikach zaczęliśmy od oglądania zwierząt. Już z drogi widzieliśmy strusie afrykańskie, Emu, Nandu a następnie przechodziliśmy do zagród , w których zobaczyliśmy konie, osła, renifera, górskie bydło szkockie, bydło węgierskie, świnki wietnamskie, kozy, owce, kangury, jeżozwierze. Bliski kontakt ze zwierzętami, możliwość ich pogłaskania sprawiły dzieciom wiele radości. Na ranczu czekały też inne atrakcje -przejażdżka kolejką wąskotorową, zamek dmuchaniec, karuzela, plac zabaw dla dzieci. Z tej wyprawy wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi.
Jeszcze raz chcemy bardzo podziękować panu Zbigniewowi Grabowskiemu za nieocenioną pomoc w opiece nad naszymi pociechami