Tydzień bez zabawek

W ostatnim tygodniu kwietnia w naszym przedszkolu realizowany był projekt „Tydzień bez zabawek”. Z półek w sali Obłoczków zniknęły zabawki pozostawiając po sobie puste przestrzenie. Wbrew nazwie dzieci bawiły się jednak zabawkami, ale nie zakupionymi w sklepie, a wykonanymi samodzielnie z przedmiotów z recyklingu. Do tworzenia zabawek wykorzystaliśmy różnego rodzaju pudła kartonowe, opakowania po jogurtach, kosmetykach, plastikowe butelki po napojach, nakrętki, rolki po papierze toaletowym lub kuchennym, pojemniki po jajkach, styropian itp. Wszystkie te przedmioty dostarczyli rodzice dzieci oraz ciocie. Obłoczki chętnie tworzyły różnego typu budowle, konstruowały przedmioty, które spełniały określone funkcje.

Tydzień bez zabawek dał możliwość wykazania się oryginalną pomysłowością i wyobraźnią. Przy okazji Obłoczki ćwiczyły umiejętności manualne i plastyczno – techniczne. Dzieci szybko przekonały się, że do dobrej zabawy wystarczy jedynie odrobina fantazji.