Rozwiń skrzydła w !

ŻŁOBEK „ANIOŁEK” W ŁĘCZNEJ to jedyne takie miejsce dla maleństw na mapie Łęcznej, w którym każdego dnia Cherubinki w wieku 1-2,5 roku biegną roześmiane w ramiona ukochanych Cioć. Wiemy, że ten okres jest szczególny w życiu dziecka- potrzebuje ono dużo miłości, cierpliwości, wsparcia i mądrych stymulacji rozwojowych. Dlatego właśnie na najmniejsze kruszynki czekają najcudowniejsze i najcieplejsze Ciocie, które są świetnie wykształconymi profesjonalistkami.

Żłobek „Aniołek” w Łęcznej powstał w naszych emanujących dobra historią wnętrzach- zmodernizowanych ze specjalnymi dostosowaniami dla dzieci wysokowrażliwych. To miejsce wyposażone w nowoczesne meble, pomoce dydaktyczne i zabawki, a także specjalistyczny sprzęt do terapii SI (integracja sensoryczna), pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz najnowsze pomoce z zakresu TIK (technologia informacyjno-komunikacyjna). Całość obiektu usytuowana jest w tym samym budynku co przedszkole, dzięki temu dzieci z łatwością wkraczają w etap przedszkolny. Obok żłobka i przedszkola znajdują się dwa place zabaw, ogrody sensoryczne i zapachowe, a także rozległe boisko i sad. Nasze dzieci w ramach hortiterapii prowadzą własne ogródki i spędzają sporo czasu na dworze.

Cała przestrzeń, w której przebywają Cherubinki ze żłobka przygotowana jest przez nas tak aby w duchu montessoriańskim uczą dnia codziennego rozwijać samodzielność i sprawność naszych maluszków. Staramy się zaspokajać dziecięce potrzeby eksploracji i doświadczania świata. U nas dziecko nigdy nie usłyszy, że jest niegrzeczne, rozumiemy, iż aby się rozwijać musi swobodnie i do woli dotykać, smakować, szperać i Szuka, przelewać, rzucać i rozsypywać. Z radością wraz z maluszkami mierzymy, ważymy, porównujemy, malujemy, tniemy, ugniatamy, wałkujemy, liczymy, dopasowujemy. A gdy się zmęczymy to gotujemy, odmierzamy, smakujemy, nalewamy i dotykamy w naszej kuchni terapii żywienia. Nie zapominamy tez o relaksie, aktywnym słuchaniu muzyki, drzemkach zgodnie z potrzebami, wałkowaniu i wylegiwaniu oraz wesołym chichotaniu.

Program Żłobka „Aniołek” jest taki jak nasze placówki i nasze Ciocie: kochać mądrze, edukować zgodnie z możliwościami, wspierać- gdy są potrzeby po temu, szanować dziecko i jego indywidualność. A poza tym? Poza tym będzie też angielski, rytmika, logopeda i inni specjaliści, zabawy z muzyką, teatrem, sztukami plastycznymi i tańcem, gotowanie w naszej dostosowanej do dzieci kuchni terapii żywienia i wspólne jedzenie oraz wiele, wiele innych cudownych chwil.