POSIŁKI W "ANIOŁKU":

12:00- obiad

15:00- podwieczorek

16:15-30 - drugi podwieczorek

Drodzy Rodzice wiemy jak istotne jest dla Was zdrowe żywienie dzieci, więc również przykładamy do niego wielką wagę dlatego o w dbałości zdrowe posiłki w naszej placówce wybraliśmy dla Naszych Dzieci wyspecjalizowaną firmę cateringową. Dzięki temu możecie być pewni, że posiłki są różnorodne i pełnowartościowe, a dieta prawidłowo zbilansowana pod względem energii i ważnych składników pokarmowych, takich jak białka, tłuszcz, witaminy oraz składniki mineralne, a szczególnie tak ważne w ich wieku żelazo i wapń. Aniołki mają  w salach nieograniczony dostęp do niegazowanej, niskozmineralizowanej wody mineralnej.

Wszystkie posiłki podawane są regularnie, w odpowiednich odstępach czasowych, co pozwala na unormowanie przemiany materii, utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi (a co za tym idzie odpowiedniemu samopoczuciu i możliwościom fizycznym i intelektualnym dziecka w czasie dnia). Całość żywienia jest zrównoważona kalorycznie i podawana w odpowiednich dla danej grupy wiekowej porcjach.

W stworzony przez nas system zdrowego żywienia wpisuje się również prowadzony przez nas program "Kuchcikowo" mający za zadanie zapoznać się dzieci z zasadami zdrowego żywienia, a także nauczyć dzieci korzystania z żywności nieprzetworzonej, samodzielnego wykonywania prostych posiłków, stworzenia im okazji do poznawania nowych smaków, zapachów, poznania i stosowania zasad zachowania się przy stole, nakrywania do stołu.

Do naczelnych zasad żywieniowych zaliczamy:

- możliwość korzystania przez dzieci z wody do picia bez ograniczeń

- nie zmuszanie dzieci do jedzenia ale w razie trudności pomoc w spożyciu posiłku

podawanie posiłków w dostosowanych wiekowo porcjach zawsze można poprosić o „dokładkę”

- wdrażanie dzieci do samodzielnego jedzenia i przygotowywania posiłków

- stosowanie diet dostosowanych do każdego dziecka indywidualnie w przypadku alergii pokarmowych bądź problemów zdrowotnych

JADŁOSPIS NA KAŻDY TYDZIEŃ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA NASZEJ TABLICY DLA RODZICÓW W PRZEDSZKOLU.