PRENUMERATA NOWOŚCI
Belfer roku 2010

Agnieszka Kowalska-Woś czyli ciocia Aga

agnieszka.kowalska@przedszkole-aniolek.pl

„Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

Ciocia Agnieszka przez dzieciaki zwana ciocią Agą jest osobą bardzo energiczną i kreatywną. W każdym dziecku widzi ogromny potencjał, który próbuje odkryć i ukazać różnymi metodami. Gimnastyka, zabawy ruchowe, doświadczenia i eksperymenty są ulubionym sposobem cioci Agi na prowadzenie zajęć. Ciocia Aga razem z dziećmi chętnie uczestniczy w zabawach ruchowych nie boi się czołgać po dywanie i ochlapać błotem w zabawach na powietrzu. Poprzez zabawę i ruch ukazuje dzieciom jak sobie radzić z emocjami. Podczas zajęć stara się tak dopasować zadania by poruszały jednocześnie jak najwięcej zmysłów dziecięcych przez co wspiera ich wszechstronny rozwój. Mocną stroną cioci Agi są animacje różnych imprez i uroczystości. Ciocia Aga lubi zdobywać nowe umiejętności i wiedzę na temat kreatywnej pracy z dziećmi. Prywatnie jest mamą synka Aleksandra.

Iga Wysokińska czyli Ciocia Iga

iga.wysokinska@przedszkole-aniolek.pl

Pani Iga jest absolwentką podyplomowych kwalifikacyjnych studiów pedagogicznych na UMCS oraz studiów magisterskich na UMCS w zakresie politologii. Ponadto ukończyła liczne kursy w zakresie pracy z dziećmi, miedzy innymi w zakresie animacji czasu wolnego. Pracę w przedszkolu traktuje, jako realizację życiowego powołania do pracy z najmłodszymi. Praca z dziećmi dostarcza jej wiele radości i satysfakcji. Łatwo nawiązuje kontakty z dziećmi. Jest osobą cierpliwą i opanowaną. Do pracy z najmłodszymi podchodzi z wielkim zaangażowaniem. Zależy jej szczególnie na tym by dawać dzieciom ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Jest otwarta na nowe wyzwania. Ma pogodne usposobienie oraz pozytywne nastawienie do pracy.

alt

"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

CIOCIA MONIKA czyli mgr MONIKA CZERWIŃSKA

Z wykształcenia magister pedagogiki wczesnoszkolnej. Chętnie wzbogaca swoją wiedzę poprzez różne formy aktywności doskonalenia zawodowego, jest absolwentka wielu szkoleń i kursów w zakresie metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Obecnie podjęła studia podyplomowe z logopedii. Posiada bogate doświadczenie w pracy na szczeblu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Jest uśmiechnięta, pogodna ale stanowcza i stawiająca jasne wymagania. Zawsze jednak podchodzi z dużym ciepłem i miłością do podopiecznych. Ogromne znaczenie przywiązuje do pozytywnej współpracy z rodzicami. Wyróżnia ją otwartość, komunikatywność,  kreatywność oraz twórczość. W pracy z dziećmi wykorzystuje różne ciekawe techniki i formy pracy dzięki czemu potrafi je zainteresować. Dzieci każdego dnia z niecierpliwością oczekują na jej pełne niespodzianek zajęcia. Do każdego dziecka podchodzi indywidualnie.Jest dla dzieci nie tylko nauczycielem ale również wspierajacym przyjacielem.

W życiu prywatnym jest szczęśliwą mamą nastoletniej córki. Odpoczywa przy czytaniu książek i słuchaniu muzyki. Dużą przyjemność sprawia jej rysowanie oraz tworzenia scrabbookingu oraz decoupage.

alt

Ciocia Wiola czyli mgr Wioleta Chodun

Ciocia Wiola jest absolwentką studiów pedagogicznych. Ukończyła
Edukację Przedszkolną i Wczesnoszkolną z Logopedią w Wyższej Szkole
Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Już jako dziecko
uwielbiała bawić się z lalkami i misiami w szkołę, dlatego też spełniła
swoje marzenie.
Ciocia Wiola uwielbia pracować z dziećmi, kocha ich szczerość,
bezinteresowność, indywidualność oraz najpiękniejszy uśmiech na świecie.
Uwielbia tworzyć z dziećmi przeróżne prace plastyczne, które dają jej
ogromną satysfakcję.
Ciocia jest osobą cierpliwą, szczerą, wyrozumiałą z poczuciem humoru.
Swoją ścieżkę życiową zaczęła od pracy w Szkole Podstawowej, gdzie
podczas odbywania stażu, mogła przyjrzeć się bliżej pracy z dziećmi,
dostrzec ich ukryty potencjał.
Prywatnie jest mamą dwóch synów Krystiana i Marcela, którzy są dla nich
najważniejsi i z którymi uwielbia spędzać wolny czas.
Ponadto  kocha poznawać nowe miejsca , nowych ludzi, podróżować. W
wolnych chwilach lubi zajmować się domem, słuchać dobrej muzyki oraz
wycieczki rowerowe. Uwielbia tworzyć nowe ciekawe rzeczy sama dla
siebie.