Wraz z nadejściem wiosny, „Gwiazdeczki” wspólnie z Ciocią Anitą, postanowiły 15 marca założyć zielony kącik przyrody. Dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu.
Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie wraz z Ciocią samodzielnie zasiały nasiona sałaty, kiełki rzodkiewki ,oraz zasadziły cebulkę. Wszyscy z niecierpliwością czekali, kiedy pojawią się zielone roślinki, ale dzięki codziennym zabiegom pielęgnacyjnym na efekt nie trzeba było długo czekać. (foto) Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki to wspaniali ogrodnicy!