W piątek 10.11. przedszkolaki obchodziły Święto Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystego apelu dzieci z grupy Słoneczka recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne.

Aby uczcić Święto Niepodległości wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w jednej z sal na uroczystym apelu. Tego dnia obowiązkowym był strój galowy.

– Uroczystość rozpoczęła pani Wiola, która powitała wszystkich zebranych przedszkolaków na apelu i po krotce opowiedziała dzieciom, dlaczego Święto Odzyskania Niepodległości jest tak ważne dla wszystkich Polaków. Następnie poprosiła wszystkich o wspólne odśpiewanie hymnu Mazurka Dąbrowskiego.

– Głównym celem apelu było zapoznanie dzieci z jednym z ważniejszych Świąt Narodowych oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju, a także rozwijanie patriotyzmu u dzieci.